ZYRTARE: Kjo është e ardhmja e Verratti

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

8:24 | 31 Tetor 2019

Marco Verratti ka nënshkruar një zgjatje të kontratës me Paris Saint-Germain që do ta mbajë të lidhur me klubin deri në vitin 2024.

Marrëveshja e mëparshme e mesfushorit ishte caktuar të skadojë në vitin 2021, por gjigandët francezë kanë lëvizur me shpejtësi për të bindur lojtarin e tyre më të suksesshëm të të gjitha kohërave.

Italiani iu bashkua PSG-s nga Pescara në 2012 dhe ka bërë 290 paraqitje për klubin, duke kontribuar me 48 asistime dhe shënoi nëntë gola, ndërsa fitoi 22 trofe, përcjell lajmi.net.

Verratti tha në mars të këtij viti se do të ishte i hapur për të përfunduar karrierën e tij në kryeqytetin francez, pavarësisht raporteve që e lidhin atë me Juventus dhe Manchester United.

Dhe mesfushori, i cili mbush 27 vjeç të martën e ardhshme, është i lumtur që përfundimisht ka finalizuar të ardhmen e tij afatgjate. /Lajmi.net/ 

Share.