Zidane lë në shtëpi dy yjet e skuadrës për ndeshjen me Galatasarayn

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

8:26 | 21 Tetor 2019

Zinedine Zidane ka lënë Gareth Bale dhe Luka Modric jashtë skuadrës së tij për t’u përballur me Galatasaray në Ligën e Kampionëve të martën.

Lucas Vazquez gjithashtu do të mungojë në Stamboll pasi Real Madrid kërkon këndelljen pas fillimit të tyre jo të mirë në fazën e grupeve.

Ish-kampionët evropianë kanë mbledhur vetëm një pikë nga dy ndeshjet e tyre të para, duke pësuar një humbje katastrofale 3-0 nga Paris Saint-Germain dhe me një barazim të vështirl kundër Club Brugges, përcjell lajmi.net.

Bale ka punuar përsëri nën Zidane pas një verë të trazuar gjatë së cilës ai dukej i destinuar të largohej nga klubi.

Anësori u tërhoq në sfidën mes Uellsit dhe Kroacisë dhe më pas u zbulua se kishte një ngërrç të lehtë – mjaftueshëm për të munguar dy ndeshje radhazi për Realin. /Lajmi.net/

Share.