fbpx

Zeqirija Ibrahimi: Qeveria bashkë me BDI-në e bllokon ligjin për shtetësi – kjo është hipokrizi politike

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sonte, në emisionin “Click Plus” në TV 21, i ftuar ka qenë anëtari i Kryesisë Qendrore të AlternAtivA-s, Zeqirija Ibrahimi.
“BDI po bëhet bashkë me LSDM dhe VMRO kundër regjistrimit të popullsisë. Qeveria bashkë me BDI-në e bllokon ligjin për shtetësi – kjo është hipokrizi politike”, tha Ibrahimi.
Sipas tij pse BDI nuk e kushtëzon partnerin e koalicionit maqedonas për ligjin e shtetësisë.

Share.