fbpx

Zejd Rexhepi: Qeveria po bën diskriminim në baza politike dhe partiake

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ditë më parë, në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut u mbajt seanca plenare në lidhje me propozim-buxhetin për vitin 2021. Fjalë rasti para deputetëve në Kuvend kishte edhe koordinatori i grupit larlamentar i koalicionit AlternAtivA – Aleanca për Shqiptarët, Skender Rexhepi – Zejdi.
“Varfëria në vend ka rritje mbi 80 %. Kjo aspak nuk po i intereson qeverisë aktuale, e cila po sillet e papërgjegjshme karshi qytetarëve”, tha Rexhepi.
Ai më tej gjatë fjalimit të tij shtoi se pushteti po vazhdon të bëjë diskriminim në baza politike dhe partiake.

Share.