fbpx

Zejd Rexhepi: Qeveria me propozim-buxhetin po bën diskriminim territoral dhe etnik

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ditë më parë, në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut u mbajt seanca plenare në lidhje me propozim buxhetin për vitin 2021. Fjalë rasti para deputetëve në Kuvend kishte edhe koordinatori i grupit parlamentar i koalicionit AlternAtivA – Aleanca për Shqiptarët, Skender Rexhepi – Zejdi.
“Pushteti po e shet pasurinë e saj shtetërore. Kemi rritje të punësimeve partiake në administratë për 60 %. Pushteti aktual nuk ka aftësi të menaxhojë me paratë e qytetarëve”, theksoi Rexhepi.
Sipas tij, qeveria aktuale me propozim-buxhetin e ri po bën diskriminim territorial dhe etnik.

Share.