fbpx

Zejd Rexhepi: Do të vendosim reciprocitet – do ta bllokojmë çdo ligj në Kuvend

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“VMRO-DPMNE dhe LSDM garojnë se cila do të jetë më antishqiptare. Të dyja partitë maqedonase e bllokojnë Ligjin për shtetësi, bashkë me BDI-në e cila në heshtje e pa reaguar fare, edhe ajo si parti e bllokon Ligjin e shtetësisë”, ka thënë deputeti Skender Rexhepi – Zejdi, në emisionin “Politica” në TV Globi.

Sipas Rexhepit, koalicioni AAA-ASH ka vendosur reciprocitet dhe do ta bllokojë çdo ligj në Kuvend, madje ky bllokim do të vazhdojë derisa të plotësohen të gjitha kërkesat dhe propozimi i koalicionit për ligjin e shtetësisë.

Share.