Zbulohet arsyeja pse Ozil nuk po luan te Arsenali

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

12:22 | 22 Tetor 2019

Menaxheri i Arsenalit, Unai Emery nuk do të llogarit në Mesut Ozil përsëri në skuadrën e ‘Topçinjve’ pasi etika e tij e punës në stërvitje nuk është e mjaftueshme, ka pohuar Charlie Nicholas.

Ndërsa ish-trajneri i Sevilla dhe Paris Saint-Germain ka përsëritur vazhdimisht besimin e tij te pllejmejkeri gjerman, ai e la 31-vjeçarin jashtë skuadrës në humbjen e 1-0 të hënën në Sheffield United.

Edhe pse ndeshja e Ligës së Evropës me Vitoria në ‘Emirates’ të enjten do të duket një mundësi ideale për të ri-integruar yllin turk-gjerman në formacion, ish-sulmuesi beson se Ozil është vendosur të dërgohet sërish jashtë skuadrës, përcjell lajmi.net.

“A do ta kalojë Mesut Ozil në këtë situatë?”, tha ish-futbollisti skocez për Sky Sports. “Unë mendoj se Unai Emery e di se Ozil nuk po stërvitet mjaftueshëm, prandaj kjo nuk është arsyeja pse ai nuk po e vendos atë në ekip”.

“Ai është akoma atje, kështu që unë do ta luaja me të”, deklaroi ai. /Lajmi.net/

Share.