fbpx

Xhevdet Hajredini ‘HEDH VRERË’ ndaj administratës shqiptare

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ish ministri i Financave Xhevdet Hajredini, i përkëdheluri i përjetshëm i LSDM-së në faqen e tij në facebook sot ka ‘hedh vrerë’ mbi administratën shqiptare, informon Blitz.mk

Në statusin e tij në facebook Hajredini gjithashtu ka shkruar si i dhimbset buxheti i shtetit që ndahet për administratorët e punësuar nga BDI.

Ky është shkrimi i plotë i Hajredinit në fb:

“Derisa Mickoski pushtetit ia shtron dorën(“vo nas imate prijatel”), BDI pranon vetëm “parti relevante”, “do të vijon të kujdeset për shtetin”, të cilin gjatë kohë e rrobëroi, partizoi dhe e grabiti, brengoset pse Zaevi nuk e paska konsultuar VMRO-n për propozimin e masave të LSDM-s lidhur me përballimin e krizës, nuk flet aspak se a do të vijojë, si deri tani, me paratë e buxhetit ti paguaj disa mijë “administratorë” vetëm që të votojnë për partinë “relevante”, paralelisht me organet e shtetit, të mobilizojë 10.000 aktivist partiakë, duke qenë edhe vetë në pushtet.”

Share.