Xhaka konfirmon largimin nga Arsenal: Faleminderit Gunners!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Granit Xhaka ka konfirmuar largimin nga skuadra e Arsenalit. Mesfushori me preardhje nga Kosova, ka falënderuar tifozët e klubit përmes një fotografie të postuar në “Instastory”.


”Faleminderit Gunners”, shkruan në fotografin e postuar nga Xhaka, ku kujton edhe trofetë e fituar me Arsenalin. Ai gjatë kësaj kohe ka fituar dy herë FA Cup dhe dy herë Community Shield.

30-vjeçari zhvillon ndeshjen e fundit, ku Arsenali do të përballet me skuadrën e Vulverheptonit.
Xhaka nga sezoni i ardhsëm pritet ta vazhdoj karrierën në kampionatin gjerman, te skuadra e Bajer Leverkuzenit.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif

Share.