fbpx

VIDEO / Shqiptarët sëbashku me grekët festojnë Krishtlindjet me valle popullore në burgun grek, Koridhalo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

VIDEO / Shqiptarët sëbashku me grekët festojnë Krishtlindjet me valle popullore në burgun grek, Koridhalo

Të dënuarit kanë festuar Krishtlindjet në burgun e famshëm Koridhalo të Greqisë. Një video e publikuar në Tik Tok ka marrë vëmendje në mediat greke.

Video duket se është regjistruar nga një shqiptar, i cili dëgjohet teksa flet shqip. Një prej të burgsourve shfaqet duke kërcyer nën ritmin e një kënge greke, ndërsa personi që filmon dëgjohet të thotë: “Ec aty, ec babuç”.Shty,pe rek.lam.en dhe vazh.do lajmin eplot

Share.