(VIDEO) Shpërthim i fuqishëm kur Ukraina hodhi bombë tek tanku rus

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
(VIDEO) Shpërthim i fuqishëm kur Ukraina hodhi bombë tek tanku rus

Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë shkatërruar një tank rus që si duket po operonte në një fushë të hapur.

Sipas pamjeve të publikuara nga brigada e 72-të e veçantë e mekanizuar, ushtarët ukrainas hodhën një bombë mbi pajisjen luftarake ruse, transmeton Telegrafi.

Pas hedhjes së bombës, aty rezultoi një shpërthim i fuqishëm me tym të errët dhe flakë.

Nuk dihet se në cilën zonë janë xhiruar pamjet, por ushtria ukrainase po vazhdon t’u shkaktojë dëme ushtrisë ruse. 

MARKETING

Share.