fbpx

(Video rrëqe thëse) Mbani lotët! Konfirmohet, tër meti i ka marrë jetën një fëmije, i ra pllaka e betonit në kokë kur po kalonte me nënën në rrugë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Shënohet vi k tima e parë në Kroaci si pa so jë e tërmetit të fuqishëm. Mediat lokale kanë raportuar së vi ktima e parë është një fëmijë ndërkohë që mësohet se ka edhe dhjetëra të pl agos ur. Mësohet se po kalonte në rrugë me të ëmën dhe një pllakë betoni i ka rë në në kokë duke e lënë të v de kur.

Kryeministri Andrej Plenković ka mbërritur në vendin e ngjarjes, ku siç shihet është shkat ërruar nga shkundja e fortë, me magnitutë 6.3 gradë të shkallës rihter. Kroacia u g od it mesditën e sotme nga ky tërmet i fortë.

Share.