fbpx

VIDEO INTERVISTË| Fejzi Hajdari: Ja si e shoh takimin Mickoski-Gashi-Sela!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Hajdari: Ali Ahmeti herë bën partner Mijallkovin e herë Zaevin, pse e drejta e takimeve ti takojë vetëm BDI-së?

Në emisionin “Target” nga Emad Mehmeti në Almakos, i ftuar është publicisti i mirënjohur njëherit botusi i “Gazetës Lajm”, Fejzi Hajdari. Me të do të flasim për temat aktuale politike.

 ◾ Maqedonia ndryshoi emrin per të zgjidhur problemin me Greqinë, ndërsa tani u paraqit problem edhe me Bullgarinë? Kur do ta gjej qetesinë ky shtet?

◾ Me kete rrezikohet rruga drejt BE-së, a mund do të kemi një krizë të re politike?

◾ Opozita kërkon qeveri teknike që më pas të shkohet në zgjedhje parlamentare. Çka mendoni ju lidhur me kete?

◾ Si e vlerëson takimin e organizuar nga instituti gjerman mes Mickoskit-Gashit dhe Selës?

◾ A është kjo një hap për bashkëpunim në zgjedhjet lokale?

◾ Çka mendon për fitoren e Joe Biden në SHBA?

◾ Si i sheh aktakuzat ndaj krerëve të UÇK-së ne Kosovë, a do ketë pasoja edhe në Maqedoni?

◾ Gazeta Lajm është më e lexuara, a ka veshtirësi për të funksionuar kjo media?

Shikojeni intervistën e plotë më poshtë:

Share.