fbpx

VIDEO INTERVISTË| A do të kemi orë policore dhe karantinë?! Tregon Venko Filipçe ekskluzivisiht për “Target”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pas situatës së rënduar me koronavirusin në vendin tonë dhe në fillim të sezonit të tretë të emisionit “Target” nga Emad Mehmeti në Almakos, intervistën e parë zgjodhëm ta bëjmë pikërisht me Ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe, për të biseduar me gjerësisht rreth kësaj pandemie që po tronditë jo vetëm RMV-në, por edhe botën.

A do të kemi sërish orë policore dhe karantinë? Pas rritjes së rasteve pozitive a do të mbyllen çerdhet dhe shkollat? Sa janë të sakta testet e Covid19? Pse në kafene dhe restorante nuk barten maska, ndërsa rrugëve po?! A krijojnë edhe mjekët konfuzion te njerëzit me deklaratat e paunifikuara për koronën? Kur do të del vaksina e çka do të bëjë RMV për ta siguruar atë? Sa është e gatshme Ministria e Shëndetësisë të përballojë këtë krizë?

Për këto dhe shumë të tjera flet ekskluzivisht për emisionin “Target” në #Almakos, Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Shikojeni intervistën e plotë më poshtë:


https://m.facebook.com/watch/?v=376724416854076&_rdr

Share.