fbpx

(VIDEO) Afrim Gashi: Kryeministri shqiptar në Maqedoni si babadimri për fëmijët! Koalicioni AA-ASH do i fitojë zgjedhjet

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sonte, në emisionin “Intervista” në T7, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi.

Në pyetjen e gazetarit se çfarë promovon koalicioni Alternativa & Aleanca për Shqiptarët, lideri i Alternativës Gashi u përgjigj: “Koncepti ynë ka të bëjë me premtime të kapshme dhe jo me ide të mëdha dhe fiktive. Misioni ynë politik ka të bëjë me zgjedhjen e problemeve reale me të cilat ballafaqohen qytetarët tanë: ekonomia e zhvilluar, arsimi cilësor, shëndetësia efikase, shteti i së drejtës – shteti për të gjithë”.

Gashi ka shtuar se Gashi: “Kryeministri shqiptar në Maqedoni” si babadimri për fëmijët, ndërsa duke folur për zgjedhjet parlamentare ka theksuar se AA-ASH do fitojë bindshëm.

Për më tepër ndiqeni intervistën e plotë:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=928356967589777&id=39967861710

Share.