Veprimi emocionues i Torreira, përlotet për Granit Xhakën

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

10:15 | 28 Tetor 2019

Tensioni që ndodhi mbrëmë mes tifozët të Arsenalit dhe Granit Xhakës, nuk e kanë bërë të ndihet keq vetëm mesfushorin shqiptar, por edhe bashkëlojtarin e tij Lucas Torreira.

Torreira u pa i përlotur teksa shihte fishkëllimat që tifozët e ‘Topçinjëve’ i drejtonin kah kapiteni i tyre gjatë zëvendësimit të tij.

Xhaka më pas shpërtheu duke i ofenduar mbështetësit e tij përpara se të shqyente fanellën dhe të vraponte drejt tunelit, përcjell lajmi.net.

Këto veprime kanë prekur jo pak mesfushorin uruguajan, i cili ngushëllohej nga Hector Bellerin.

Ndryshe, Arsenal barazoi 2-2 kundër Crystal Palace dje në shtëpi. /Lajmi.net/

Share.