fbpx

Vazhdon miqësia me Serbinë – kësaj radhe Artan Grubi është kumbar

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Qeveria aktuale Zaev 2, siç duket nuk ka të ndalur me skandalet e njëpasnjëshme, duke i (keq)përdorë funksionarët e tij shqiptarë të kabinetit qeveritar.
Sot, një shkresë e publikuar në rrjetet sociale, shfaq servilizmin e pashoq të funksionarëve të Ali Ahmetit, kundrejt Serbisë dhe kryeminisrtrit Vuçiq.
Në letrën e plasuar në rrjetet sociale, shihet marrëveshja politike që ka arritur zv.kryeministri i parë, Artan Grubi, me Serbinë, ku në mënyrë skandaloze, nuk shihet nënshkrimi i këtij të fundit, në këtë dokument marrëveshje mes Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë.
Kjo gjë dëshmon se përveç Fatmir Besimit, edhe Artan Grubi ka miq në Serbi.

Share.