fbpx

Turqia ‘tallet’ me Greqinë: “Nuk keni për të ngrënë dhe po bëni gara në armatim me ne!”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Turqia ‘tallet’ me Greqinë: “Nuk keni për të ngrënë dhe po bëni gara në armatim me ne!”

Sipas asaj që citojnë mediat greke, ministri turk i Mbrojtjes, Ulusi Akar është shprehur se, pavarësisht nga gjendja e saj e dobët ekonomike, Greqia është angazhuar në një garë amratimesh. Por ai thekson se numri i avionëve dhe anijeve që ka në plan të marrë fqinji i tyre, nuk është i mjaftueshëm për t’u përballur me Turqinë.

“Pavarësisht nga pr0blemet, edhe nuk kanë për të ngrënë, pirë, veshur, pavarësisht nga ulja e pagave dhe kostoja e jetesës së popullit grek, ata janë kënaqur në një mënyrë të furishme për amratimet. Blini sa të doni anije, aeroplanë dhe nëndetëse, ato nuk mjaftojnë, – u shpreh Akar.

Share.