fbpx

Turqia dhe Greqia në prag të Lu.ft.ës, Ja çka po ndodhë (VIDEO)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Raportet në mes të Greqisë dhe Tu.rqisë që po vazhdojnë të jenë të tensionuara për shkak të burimeve të gazit në territorin që pretendohet nga të dy palët. Zyrtarët grekë po thonë se do ta forcojnë edhe më tej ushtrinë me programe të reja a.rma.timi, për t’i dalë në mbrojtje vendit, njofton Klan Kosova.

Share.