fbpx

TRONDITEN 2 Mërgimtarë rrugës për në Vendlindje, Ja çfarë u ndodhi në Sërbi…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në orët hershme të mëngjesit në autostradën Nish – Vranjë janë ndaluar dy shqiptarë me një veturë me targa të Gjermanisë, ndërsa u janë vjedhur 10 mijë euro.

Siç raporton gazeta serbe “Blic”, ngjarjen e kanë bërë disa persona që janë shtirur si policë.

Ata thuhet se kanë ndalur veturën dhe me automatik të veshur me uniforma i janë afruar veturës dhe udhëtarëve u kanë marrë rreth 10 mijë euro.

Raportohet se në veturë ishte një shqiptar me shtetësi të Shqipërisë dhe një shqiptar nga Maqedonia e Veriut./

Share.