Thiago Motta gati të luajë me formacionin e çuditshëm 2-7-2 te Genoa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

13:10 | 24 Tetor 2019

Thiago Motta dëshiron të nis menaxhimin me një mentalitet krejt tjetër, për sa i përket taktikave, ndërsa përgatitet të marrë përsipër detyrën e tij të parë si menaxher i Genoa.

37-vjeçari, i cili u emërua trajneri i ‘Rossoblu’ pasi Aurelio Andreazzoli u shkarkua të martën, zbuloi vitin e kaluar se ai është i interesuar të luajë një formacion ‘super ofanzivë’ 2-7-2.

Motta, i cili menaxhoi Paris Saint-Germain U19 pasi u pensionua, tani ka vendosur të marrë rolin e tij të parë të menaxhimit të lartë si spekulime që ndërtojnë nëse ai do të përdorë taktikën, përcjell lajmi.net.

Në një intervistë brilante vitin e kaluar, italiani thotë se dëshiron të revolucionarizojë lojën duke përdorur një ekip ‘të shkurtër’ i cili ‘kontrollon lojën me presion të lartë dhe shumë lëvizje me dhe pa topin’.

Ai gjithashtu dëshiron që portieri të llogaritet si mesfushor.

Të shohim seso do të rezultojë loja e tij e preferuar te klubi i Serie A. /Lajmi.net/ 

Share.