fbpx

Tërmeti i fuqishëm në Kroaci, momenti kur një burrë nxirret “nga vetura e varrosur nën rrënoja”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kroacia u godit nga një tërmet i fortë me një madhësi prej 6.3 të shkallës Rihter. Por, sipas mediave kroate, përcjell Telegrafi, duket se situata më e rëndë është në Petrinja.

Aty, një numër i madh i shtëpive dhe ndërtesave u shkatërruan. Dhe derisa vijnë të dhënat dhe pamjet e para nga ky vend, në njërën nga to shihen zjarrfikësit të cilët arritën të shpëtonin babanë dhe fëmijën nga rrënojat, të cilët mbetën të bllokuar në makinë.

Operacioni i shpëtimit u shoqërua me duartrokitje, dhe sipas informacioneve të para, ai është mirë.Shty,pe rek.lam.en dhe vazh.do lajmin eplot

Share.