fbpx

Të dhënat e Fundit, Ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në 24 orët e fundit janë bërë 1504 testime dhe janë regjistruar 143 raste të reja të covid-19:

Shkup 43 Kumanovë 16 , Shtypje 4 Prilepi 9 Tetovë 6 Strugë 2 Veles 3 Ohër 2 Kavadarci 3 Gostivar 6 Gjevgjeli 4 Strumicë 11 Radovish 1 Koçani 15 Probistip 1 Pehchevo 1 Valandovë 3 Vinicë 2 Delçevo 3 Sveti Nikole 5 Kërçovë 2 Negotino 1

9 persona janë të vdekur, pacient nga Vinica (70), dy pacientë nga Strumica (67), një pacient nga Ohri (48), nga Gostivari (64), dy pacientë nga Tetova (70 dhe 71) dhe dy nga Kumanova (68 dhe 77).

Numri i përgjithshëm i covid të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 17343, numri i pacientëve të shëruar është 14422, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2200.

Share.