fbpx

Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.370 testime kurse janë regjistruar 642 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 321, Prilep dhe Veles nga 40, Kumanovë – 27, Gostivar – 23, Kavadar – 22, Ohër – 20, Tetovë dhe Negotinë nga 17, Shtip – 15, Manastir dhe Strumicë nga 13, Berovë – 12, Dellçevë – 9, Gjevgjeli – 7, Resnjë dhe Bogdancë nga 6, Strugë dhe Koçanë nga 5, Dibër, Vinicë dhe Krushevë nga 4, Kërçovë dhe Sveti Nikollë nga 3, Makedonski Brod – 2, Kriva Pallankë, Radovish, Kratovë dhe Demir Kapi nga 1 rast.

Regjistrohen 524 pacientë të shëruar.
Në kushte spitalore kanë ndërruar jetë 25 pacientë të moshës nga 61 – 91 vjeç. Bëhet fjalë për 5 pacientë nga Shkupi, 3 nga Tetova, nga 2 pacientë nga Prilepi, Gostivari dhe Kavadari dhe nga 1 pacient nga Shtipi, Velesi, Ohri, Struga, Koçana, Negotina, Gjevgjelia, Kriva Pallanka, Probishtipi, Vallandova dhe Kratova.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendi tonë shkon në 119.378, numri I të shëruarve është 100.774, kurse I vik*timave shkon në 3.473. Për momentin shënohen 15.131 raste aktive.
Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 590.276 testime për COVID-19.

Share.