Tanja Fajon: Zgjohu Macron, ky është turp. Shqipëria e RMV meritojnë negociatat

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pas skepticizmit të treguar nga Presidenti i Francës Emanuel Macron për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duke theksuar se më parë duhet reformuar BE-ja dhe më pas të bëhet zgjerimi ka reaguar edhe antarja e Parlamentit Europian Tanja Fajon.

Fajon teksa publikon në Facebook një foto me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zaev shkruan se ky është një turp dhe se Macron duhet të zgjohet. Më tej ajo thekson se Shqipëria dhe Maqedonia i kanë bërë detyrat e shtëpisë dhe tani është rradha e këshillit të BE për të përmbushur pjesën e tij dhe të çeli negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Ja postimi i plotë i Tanja Fajon

Share.