Studimi zbulon skuadrën më të padisiplinuar në histori të Premierligës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

15:17 | 17 Tetor 2019

Chelesa është kurorëzuar si skuadra më jo ‘Fair Play’ në histori të Premierligës.

Një studim i ri i kryer nga Spreadex, ka zbuluar se skuadra nga ‘Stamford Bridge’ kryeson listat për disiplinën e tyre të keqe.

Ekipeve u janë dhënë 10 pikë për një karton të verdh dhe 25 për një karton të kuq, dhe duke i mbledhur këto, Chelsea ka shkuar në numrin e 18,360 pikë, duke i mposhtur rivalët e tyre.

Renditja vazhdohet me skuadrat e Everton, Arsenal dhe Tottenham.

Manchester United përfundoi në vendin e pestë, ndërsa West Ham në vendin e gjashtë./Lajmi.net/

Share.