Stam dështon si trajner tek Feynoord – jep dorëheqje

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

18:32 | 28 Tetor 2019

Jaap Stam është larguar nga skuadra e Feynoord.

Pas një starti aspak të mirë, Stam është dorëhequr nga posti i kryetrajnerit të Feynoord, përcjell lajmi.net.

Stam ka fituar vetëm tri nga 11 ndeshjet që ka drejtuar skuadrën e njohur të Eredivisie.

Aktualisht, sipas njoftimit të faqës zyrtare, stafi teknik i skuadrës është duke drejtuar lojtarët.

Klubi sigurisht se do të kërkojë zgjidhje për prbolemin dhe shpreson që të bëjë zgjidhje sa më shpejtë.

Mbetet të shihet se kush do të jetë emri i radhës që do të drejtojë stolin e gjigantit holandez. /Lajmi.net/

Share.