fbpx

Skender Rexhepi – Zejdi: Problemi i shtetësisë ngërç politik për shqiptarët e vendit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sonte, në emisionin “Intervista e javës” në TVM 2, i ftuar ka qenë koordinatori i Grupit Parlamentar të koalicionit Alternativa – Aleanca për Shqiptarët, Skender Rexhepi – Zejdi.
“Problemi i shtetësisë është një ngërç tridekadësh politik, që po i ngulfat shqiptarët. Gjithë kjo trysni shtetërore është bërë për shkaqe politike dhe nacionaliste kundrejt shqiptarëve”, ka përfunduar Rexhepi.

Share.