fbpx

Skender Rexhepi – Zejdi: Ligji për shtetësi nuk dëmton asnjë etni në vend

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Javë më parë në emisionin “Intervista e javës” në TVM 2, i ftuar ka qenë koordinatori i Grupit Parlamentar të koalicionit Alternativa – Aleanca për Shqiptarët, Skender Rexhepi – Zejdi.
“Problemi i shtetësisë është një ngërç tridekadësh politik, që po i ngulfat shqiptarët. Gjithë kjo trysni shtetërore është bërë për shkaqe politike dhe nacionaliste kundrejt shqiptarëve”, ka përfunduar Rexhepi.
Sipas tij propozim ligji në fjalë nuk dëmton asnjë etni në vend.

Share.