fbpx

Skender Rexhepi nga Alternativa: BDI në heshtje pa zë po e bllokon ligjin e shtetësisë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“VMRO-DPMNE dhe LSDM garojnë se cila do të jetë më anti-shqiptare. Të dyja partitë maqedonase bllokojnë ligjin për shtetësi, bashkë me BDI-në e cila në heshtje pa reaguar fare, edhe ajo si parti bllokon ligjin e shtetësisë”, ka thënë deputeti Skender Rexhepi – Zejdi, në emisionin “Politica” në TV Globi.

Sipas Rexhepit, koalicioni AAA-ASH, kanë vendosur reciprocitet ku do të bllokojnë çdo ligj në Kuvend, dhe ky bllokim do të vazhdon derisa të plotësohen të gjitha kërkesat dhe propozimi i koalicionit për ligjin e shtetësisë.

Share.