fbpx

Situata në Maqedoni, Ja çfarë ndodhi Sot

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 1404 testet e kryera janë regjistruar 98 raste të reja të të infektuarve me Covid-19.

Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7, Strugë-3, Veles-1, Manastir-4, Ohër-2, Gostivar-1, Strumicë-9, Kriva Pallankë-1, Koçanë-1, Berovë-1, Dellçevë-2 dhe Kërçovë-1.Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 104 të shëruar. Kanë ndë rruar jetë 9 pacientë, në mesin e vi.kt.imave edhe dy të rinj, një 23-vjeçar dhe tjetri 29-vjeçar.

Share.