fbpx

Situata e nxehtë me Greqinë! Turqia bën lëvizjen që nuk pritej, dalin pamjet e mëdha

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Situata e nxehtë me Greqinë! Turqia bën lëvizjen që nuk pritej, dalin pamjet e mëdha

Në një situatë kur pëprlasjet me Greqinë për ujërat territoriale janë kthyer pothuajse në një normalitet, ushtria turke pritet të prezantojë shumë shpejt lutfanijen më të madhe të ndërtuar prej saj.

Lutfanija quhet “TCG Anadolu” dhe është e gjatë 232 metra dhe e gjerë 32 metra dhe mund të mbajë 30 helikopterë, avionë lutfarakë dhe dronë.Shty,pe rek.lam.en dhe vazh.do lajmin eplot

Share.