fbpx

Sidomos femrat e vuajnë shumë këtë problem : Ky është përbërësi që gjendet në kuzhinën tuaj dhe bën mrekulli tek

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Cilido që të jetë shkaku i krijimit të kallove në këmbë është thelbësore t’i kushtoni vëmendje dhe kujdes, pasi ato mund të shkaktojnë kërpudha, aromë të pakëndshme, madje edhe sëm.undje të ndryshme.

Lajmi i mirë është se ka disa formula natyrale që mund të ndihmojnë në eliminimin e tyre, duke i kthyer këmbëve bukurinë e mëparshme. Le t’i zbulojmë së bashku:Krem natyral me hudhër dhe vaj-Një nga përbërësit më të mirë për kujdesin dhe shëndetin e këmbëve është hudhra. Ky përbërës, shumë i përdorur në gatim ka veti të forta antiba kteriale, të cilat mund të eliminojnë bakteret që shkaktojnë inf eksione dhe kërpudha.

Kombinuar me vajin e ullirit dhe disa pika lëng limoni, ky bëhet një krem i shkëlqyer natyral për të zbutur kallot, madje edhe lythat.Përbërësit: 1 thelpi hudhër, 2 lugë vaj ulliri (32 g), 5 pika lëng limoni dhe fashë.Si ta përgatisni:Qëroni dhe shtypni hudhrën derisa të formohet një pastë. Duke i përzierë i shtoni vajin e ullirit dhe limonin, derisa të gjithë përbërësit të jenë përzierë mirë.Rregullat e zbatimit: Lani këmbët mirë dhe aplikoni këtë il’aç, në fund e mbuloni pjesën e kallove me një fashë, për të vepruar gjithë natën.

Krem me aloe vera dhe vitaminë E-Aloe Vera përmban një xhel të pasur me vitamina, minerale dhe shumë komponentë të tjerë ushqyes, të cilat me kalimin e viteve kanë provuar së janë të dobishëm në zbutjen e problemeve shëndetësore dhe në trajtime bukurie.Ta përdorësh si një il’aç për të hequr kallot mund të rezultojë me të vërtetë shumë efektiv, për shkak se veprimi i saj i fuqishëm hidratues zbut lëkurën dhe ndihmon për të hequr qelizat e vd ekura. Ta bashkoni këtë mjet me vitaminën E do të merrni një krem shumë të veçantë që do t’ju ndihmojë të arrini rezultate më të mira.Përbërësit: ½ filxhan xhel aloe vera (100 g) dhe 1 kap sule vitamine E-Si ta përgatisni:Xhelin e marrë nga gjethja e aloe verës e përzieni me vitaminën E.Rregullat e zbatimit:Lani këmbët tuaja në ujë të ngrohtë, i thani mirë ato dhe aplikoni produktin me një masazh të butë, derisa të thithet sa më mirë nga lëkura. E lini të veprojë derisa të thahen plotësisht, ju lutemi na ndihmoni që të mirmbajmë faqen vetëm duke shtypur(mbi foton) që ndodhet më poshtë. Faleminderit për mirkuptimin SHQIPE.

Share.