fbpx

Shpërthim i fuq’ishëm në Shkup..

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Shp ërthim i fu qishëm në Shkup..

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur dje në mëngjes në hekuranën e Shkupit, njoftojnë burime nga MPB.
Sipas tyre, pas eksplodimit ka shpërthyer edhe zjarr në dikasterin e energjetikës në këtë fabrikë.

Shpërthimi është dëgjuar në lagjet Çair, Butel dhe Autokomandë dhe ka shkaktuar frikë tek banorët e kësaj lagje.

Qytetarët e këtyre lagjeve e kanë paraqitur rastin dhe policia ka dalë në vendin e ngjarjes. Sipas informatave të para, nuk ka viktima e as të lënduar në këtë shpërthim.

Share.