Shorti rezervon përballje titanësh, CR7 sfidon Messin, ja të gjitha grupet

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Është hedhur shorti i fazës së grupeve në Champions League.

Shorti ka rezervuar përballje titanësh si Barcelona-Juventus në Grupin G, si dhe Bayern-Atl Madrid në Grupin A.

Ndërkohë përballje e fortë do të jetë edhe ajo mes Realit dhe Interit në Grupin B, ndërsa Ferencvaros i Myrto Uzunit do të sfidojë Juventusin në Grupin G.

32 ekipet do të nisin rrugëtimin e dytë më datën 20 tetor, teksa sipari do të mbyllet më 29 maj 2021 në stadiumin Ataturk në Stamboll.

Albeu.com ju sjell më poshtë të plota të gjitha grupet. /albeu.com/

Grupi A:

1. Bayern Munich
2. Atletico
3. Salzburg
4. Lokomotiva e Moskës

Grupi B:

1. Real Madrid
2. Shakhtar Donetsk
3. Inter
4. Monchengladbach

Grupi C:

1. Porto
2. Man City
3. Olympiacos
4. Marseille

Grupi D:

1. Liverpool
2. Ajax
3. Atalanta
4. Midtjylland

Grupi E:

1. Sevilla
2. Chelsea
3. Krasnodar
4. Rennes

Grupi F:

1. Zenit
2. Dortmund
3. Lazio
4. Club Brugge

Grupi G:

1. Juventus
2. Barcelona
3. Dynamo Kiev
4. Ferencvaros

Grupi H:

1. PSG
2. Man Utd
3. RB Leipzig
4. Basaksehir

Share.