fbpx

Shikojeni si e kap me duar ujkun e tmerrshëm

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një video interesante vjen nga Mongolia, në të cilën shihet një gjuetar duke mbajtur në duar një ujk, i cili më herët kishte rënë në kurthin të cilin e kishin vendosur gjuetarët, transmeton InfoKosova.

Edhe pse ky akt është kritikuar ashpër nga mbrojtësit e kafshëve të egra, pasi ujku kishte plagë në këmbët e pasme, prapë duhet pasur guxim të madh për ta kapur me duar këtë bishë, e cila për pak sa nuk e kafshon gjuetarin.

Shiko Fotot dhe Videon:

Share.