Ronaldo po ndërton shtëpinë luksoz, por ka problem me fqinjët

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Cristiano Ronaldo është aktualisht në procesin e ndërtimit të një pallati luksoz në Portugali, në vendin e tij të lindjes, por jo të gjithë fqinjët e rinj duken të emocionuar për këtë.

Rezidenca e yllit të Al-Nassr përflitet të jetë struktura më e shtrenjtë në Portugali dhe ndikimi i saj në zonë duket se po ngjall pakënaqësi. Rezidenca e madhe është parashikuar të përfundojë në verën e vitit 2024.

Vendi i ndërtimit të rezidencës është vendosur të jetë Cascais, afërsisht 20 minuta nga Lisbona, vlerësohet të jetë me vlerë rreth 22 milionë dollarë, me objekte moderne të përshtatura për preferencat e Ronaldos dhe familjes së tij.

Projekti ambicioz, siç raportohet nga Goal , do të përfshijë katër kate dhe suita të shumta të pasura të mbështjella në mure të gjera xhami që ofrojnë pamje panoramike të peizazhit piktoresk portugez.

Rezidenca do të përfshijë gjithashtu një dhomë kinemaje, një zonë shërbimi, një palestër, një fushë tenisi dhe dy garazhe për të strehuar koleksionin e gjerë të Ronaldos me mbi 20 makina luksoze.

Pavarësisht këtyre planeve madhështore, fqinjët e Ronaldos duket se nuk janë aspak të kënaqur me ndërtimin në vazhdim. Fqinjët e Ronaldos janë të zemëruar me ndërtimin e vazhdueshëm Raportet kanë sugjeruar se buxheti për shtëpinë e pasur të kapitenit portugez është rritur dhe data e përfundimit është zgjatur, duke çuar në pakënaqësi mes atyre që ndajnë lagjen me yllin e Al-Nassr.

Të tjerë u ankuan për mbylljet e rrugëve dhe grumbullimin e pluhurit në kopshte, duke bërë që banorët ta atribuojnë projektin si ‘piramida e faraonit Ronaldo’. Ndërsa ndërtimi është planifikuar të përfundojë në mes të qershorit 2024, Ronaldo mund të mos kthehet në Portugali deri në përfundimin e kontratës së tij me Al-Nassr në qershor 2025, që përkon me pensionimin e tij të dëshiruar në moshën 40-vjeçare./21Media

Share.