Riberyn e lëshojnë nervat, shtyen gjyqtarin dhe ndëshkohet me të kuq – pritet dënim i rëndë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

9:16 | 28 Tetor 2019

Ylli i Fiorentinës, Franck Ribery mund të pezullohet për disa ndeshje në Serie A, pasi u kap nga kamera duke shtyrë gjyqtarin anësor pas humbjes 2-1 të skuadrës së tij ndaj Lazio.

Ish-anësori i Bayern Munich kishte dhënë asist në golin e barazimit të minutës së 27-të të Fiorentinës, por e shikoi nga stoli golin e diskutueshëm të mysafirëve në fund – që doli të jetë goli i fitores.

Në golin me kokë së minutës së 89-të të Ciro Immobile, Fiorentina pretendonte që duhej t’i ishte dhënë një faull por gjyqtari vendosi të vazhdonte ndeshjen dhe Ribery dukej se po përpiqej të protestonte kundër këtij vendimi pas fishkëllimës së fundit, transmeton lajmi.net.

I filmuar në bisedë të ndezur me gjyqtarin anësor, Ribery shihet dy herë duke shtyrë zyrtarin dhe para se të tërhiqej nga një anëtar i stafit të Fiorentina.

Zyrtarët e Serie A më vonë konfirmuan që Ribery iu dha një karton i kuq pas ndeshjes për kontaktin dhe tani po përballet me një pezullim afatgjatë.

Indikacionet e hershme sugjerojnë një ndalesë minimale prej tre ndeshjesh që pret francezin, megjithëse Serie A janë të prirur të shtypin çdo keqtrajtim të gjyqtarëve dhe mund të zbresin dënimin për shkak të një figure të tillë si Ribery. /Lajmi.net/ 

Share.