fbpx

Rexhepi nga Alternativa: Qytetarët pa shtetësi jetojnë në mëshirën e fatit dhe si të huaj në këtë vend

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ditë më parë në emisionin “24 Analiza” në TV 24, i ftuar ka qenë koordinatori i Grupit Parlamentar nga koalicioni ASH-AAA, Skender Rexhepi – Zejdi.
“Jemi konstruktivë me qëndrimet tona dhe përkrahim çdo ligj që është në interes të qytetarëve. Shumica parlamentare po e bllokon ligjin për shtetësi që është inicuar nga koalicioni Alternativa & Aleanca për Shqiptarët”, ka thënë Rexhepi.
Sipas Rexhepit, mijëra qytetarë pa shtetësi në këtë vend jetojnë në mëshirën e fatit dhe si të huaj të këtij vendi, pa asnjë të drejte elementare njerëzore.

Share.