fbpx

Reagon Arbana Xharra: Me të rr*eh gru*shta pse s’pajtohet me mendim tëndin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gazetarja Arbana Xharra ka reaguar pas sul*mit ndaj drejtorit, Valon Syla.
Xharra përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka thënë se vepra të tilla tregojnë se në Euorpë jemi vetëm gjeografikisht.

Ajo ka thënë se është degradim shoqëror, të kalosh në rrugë dhe të mos reagosh ndaj rasteve të tilla.
Postimi i plotë: Me te rr*eh grushta pse spo pajtohet me mendim tendin…dhe jo vetem aq, edhe me shqetesuese eshte fakti kur sheh mbeshtetjen qe i jep masa ketij gr*ushtuesit te gazetarit.

Pra vetem gjeografikisht ne jemi Evrope, dhe disa ligje te adaptuara prej Perendimit qe na ndalin mos me e gjuajt me gure vik*timen ne midis Sheshit. Fjala e lire eshte e garantuar me ligj, e ne demokraci mundesh me thene cka te duash, derisa nuk e ce*non jeten dhe lirin e tjetrit.
Perndryshe mendesi te tilla nuk na dallojne prej sojit te çeçenit qe ia preu koken mesusit ne France, vetem pse nuk u pajtua me ligjerimin e tij dhe e konsideroi si f*yerje. Keshtu qe cka po du me thene eshte qe nje popull i shke*lun prej regjimit aq gjate, qe ke dale ne rruge e se ke dite kur ke me hanger dajak, sot me e mbjelle ne kulture kete akt eshte shume deshperuese. Grushta me te ra ne midis rruges e kalimtaret me ece sikur kurgjo eshte pasqyre e deg*radimit total shoqeror!.

Share.