fbpx

Qeveria Italiane e Ashpër me Vendimet e saj, Ja Vendimi i ri i keq…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një dekret i ri i qeverisë thuhet se do të ndalojë mbështetësit të hyjnë në stadiumet e futbollit deri të paktën më 30 shtator për shkak të kufizimeve të Pandemise.

Napoli, Parma, Sampdoria dhe të tjerët kanë arritur të luajnë miqësore me deri në 1.000 persona në tribuna, duke përdorur distancën sociale dhe maskat.

Juventus gjithashtu dërgoi një dosje përmes Asamblesë Rajonale të Piemonte duke theksuar një metodë për kthimin e tifozëve.

Në mënyrë të sigurt në stadiumin Allianz Juventus në Torino për ndeshjen hapëse të sezonit me Sampdoria.

Sidoqoftë, sipas gazetës Corriere della Sera, dekreti tjetër i qeverisë i vlefshëm nga nesër do të ndalojë mbështetësit në arenat sportive të paktën deri më 30 shtator, përcjell GazetaBlic.

Kryeministri Giuseppe Conte gjithashtu deklaroi këtë fundjavë se mbledhja për të parë sporte ndërsa pandemia ishte ende e pranishme do të ishte “e papërshtatshme”.

Shkollat ​​pritet të rihapen në Itali gjatë dy javëve të ardhshme, kështu që ekziston pasiguria e mbingarkesës.

Së sistemit të

kujdesit shëndetësor përsëri nëse hapen shumë faktorë rreziku njëkohësisht.

Share.