fbpx

Qeveria e Maqedonisë merr Vendimin e menjëhershëm, Ja çfarë u Vendos

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Qeveria e RMV-së ka ndarë 100.000 euro ndihmë për Kroacinë, pas tërmetit të fuqishëm që sot e goditi vendin.

Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Mbrojtjes Radmila Sheqerinska.

Më i goditur është qyteti Petrinje, 45 km larg Zagrebit, ku për momentin është shënuar një viktimë dhe me dhjetëra të lënduar, kurse qyteti është nën rrënoja.

Në vazhdë e sipër janë aksionet për shpëtime dhe vlerësimin e dëmeve.

Share.