Publikohet kënga “Ja ku jam” nga Alban Skenderaj

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Këngëtari i mirënjohur nga Shqipëri, Alban Skënderja ka lasnuar një projekt të ri muzikor.

Kantautori ka publikuar këngën e re që mban titullin “Ja ku jam”, e që erdhi e shoqëruar edhe me videoklip.

Për muzikën dhe tekstin e këngën është përkujdesur vet kënëgtari, teksa producent është Kledi Bahiti.

Miksimi dhe masterizimi u bë nga Lorenc Aliaj, teksa puna për videoklipin iu besua produksionit “Tatamata”.

Projekti i plotë tashmë gjendet në kanalin zyrtar të Albanit në YouTube.

Theksojmë që ky projekt vjen pasi bashkëpunimi të suksesshëm me kënëgtaren Dafina Zeqiri” E para/i pari”.

[embedded content]

Share.