fbpx

Publikohet çmimi, sa do të kushtojë vaksina 90% efektive ndaj COVID-19

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kompania BioNTech ka bërë të ditur sot se sasia e porosive do të ndikojë në çmimin e vaksinës së saj potenciale COVID-19 në botën e zhvilluar.

“Çmimi për SHBA për 100 milionë dozat e para është 19,50 dollarë për dozë”, tha kryeshefi i strategjisë i BioNTech, Ryan Richardson pas publikimit të rezultateve të tremujorit të tretë të martën.

Ai po i referohej marrëveshjes të arritur në korrik nga partneri Pfizer, me qeverinë amerikane për furnizimin e vaksinës.shtype,reklamen dhe shiko videon

Share.