fbpx

Plas Skandali, Greqia Merr Vendimin Drastik Ndaj Shqiptarëve, Ja Çfarë Pritet Të Ndodhë Nga Dita E Nesërme

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pas publikimit të lajmit ku u zbulua me fakte falsifikimi i tamponëve që nevojiten për të kaluar kufirin, ka ardhur edhe një reagim nga qeveria greke.

Kështu duke nisur nga dita e nesërme me datë 20 nëntor,do të mbyllet pika kufitare e Kapshticës,ndërsa hapur mbetet Kakavija, Evzoni dhe Promahona.

Për Shqipërinë, kalimi do të bëhet vetëm me test negativ të covid dhe vetëm nga Kakavija, pasi atje ka mundësi verifikimi në kohë reale. TCH

Share.