Pique e transferon nipin e Shakiras te skuadra e tij

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

12:58 | 23 Tetor 2019

Tarik Antonio Mebarak është blerë nga FC Andorra, skuadra në pronësi të Gerard Pique që garon në nivelin e tretë të futbollit spanjoll.

Pique është i lidhur me 19-vjeçarin, i cili është nipi i tij pasi është djali i një prej vëllezërve të Shakira.

Lojtari kishte qenë më parë në ekipet e të rinjve të Atletico Junior de Barranquilla dhe Santa Fe de Bogota në Kolumbi, ndërsa ai gjithashtu kaloi kohë duke stërvitur me shkollën e Miami Soccer Club, përcjell lajmi.net.

Ai është normalisht një mbrojtës i djathtë, por ai luajti si anësor i djathtë në paraqitjen e tij të parë për ekipin B të FC Andorra të dielën, kur skuadra mposhti Rialp 4-1 në nivelin e katërt të futbollit katalan.

Ai është blerë për skuadrën B, megjithëse ka stërvitur edhe me ekipin e parë të FC Andorra. /Lajmi.net/

Share.