fbpx

Përp las gruan me makinë dhe e fluturon metra tutje, pastaj del nga makina e i bërtet

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur ditën e djeshme në rrugën “Hoxha Tahsim”. Bëhet fjalë për një ngjarje që mund ta konsiderojmë pa frikë “tipike shqiptare”. Kamerat e një biznesi kanë regjistruar filmimet e asaj çfarë mund të konsiderohet e turpshme. Një person ka përp lasur me makinë një grua që po kalonte rrugën. Ai e përp las dhe e hedh disa metra tutje duke e përp lasur në tokë e më pas del nga makina duke i bërtitur me të madhe dhe duke e fajësuar.

Megjithëse gruaja nuk po kalonte në vizat e bardha, shoferi i cili ishte relativisht me shpejtësi, as nuk e mori ta qetësonte me një gotë ujë apo ta pyeste nëse kishte pësuar lëndime, por u largua nga vendngjarja me të katërta! Shpresojmë që gruaja të jetë mirë… Më shumë ndërgjegjësim nga ana e këmbësorëve kur kaloni rrugën, por më shumë humanitet nga ana e shoferëve! Mos ju rëntë të keni të bëni me tipa të tillë…

Personi i cili ka parë ngjarjen ka shkruar:

Pershendetje JOQ, te perp lasin edhe te bertasin me pas. Turp!

Share.