fbpx

Pas tërmetit që ndodhi, shqiptari bën thirrjen e madhe në Zagreb: “Ejani dhe merrni bukë falas”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pas tërmetit që ndodhi, shqiptari bën thirrjen e madhe në Zagreb: “Ejani dhe merrni bukë falas”

Një tërmet me madhësi 6.4 ka g0ditur Kroacinë Jugore mesditën e sotmen. Tërmeti u ndje në kryeqytetin kroat Zagreb, në Bosnjën dhe Serbinë fqinje dhe deri në Itali.

Menjëherë kanë nisur ndihmat për personat e prekur nga tërmeti, qoftë për ushqim apo strehim. Alban Morina nëpërmjet profilit të tij në rrjetin social Facebook u ka bërë thirrje të gjithë atyre që kanë nevojë për bukë të shkojnë të marrin bukë falas në shesh të Zagrebit.

Share.