fbpx

Pas 18 viteve ju kujtua të hyjë në lojë!?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tash esht Koha

Skandal pas skandali. B.D.I vazhdon me video klipe dhe sllogane skabdaloze të cilat janë pritur me revoltë dhe shpesh herë edhe me tallje nga opinioni vendor. Në rastin e fundit kjo parti publiloi një klip në të cilin përballen në hendboll një ekip “POBEDA” dhe tjetri “FITORJA”, por tek ky i fundit gjithë ndeshjen luan vetëm një lojtar. Në fund në sallë futet edhe kryetari i B.D.I-së, Ali Ahmeti bashkë me partiakë të tjerë dhe thuhet se në ato momente hyjnë përforcime. Por, nëpër rrjetet sociale ky klip është komentuat në forma nga më të ndryshme. Disa prej lexuesve kanë thënë se me këtë video Ahmeti ka lënë të kuptohet se edhe në lojë politike ka hyrë pas 18 viteve dhe për gati dy dekada paska qenë jashtë proceseve.

Tash esht Koha
Share.