Parashikimi i motit në Shqipëri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 5ºC deri në 26ºC, në zonat e ulëta nga 4ºC në 19 ºC dhe në zonat bregdetare nga 13C në 26ºC.

Era do të fryej në drejtim Veriperëndimor me forcë valëzimi 3 ballë.

Share.